Działania Policji podczas Illegal Night w Częstochowie

Działania Policji podczas Illegal Night w Częstochowie

Częstochowa

W ubiegłą sobotę o godzinie 21.00 pod centrum handlowe przy ul. Drogowców w Częstochowie zjechało się ponad tysiąc samochodów osobowych.

Częstochowski ruch drogowy wspólnie z mundurowymi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie i Komisariatu Autostradowego w Gliwicach czuwali nad bezpieczeństwem na drogach naszego miasta i powiatu, by uczestnicy zjazdu nie powodowali jego zagrożenia oraz nie zorganizowali nielegalnych wyścigów po drogach publicznych, przemieszczając się na parking w Poczesnej.

Policjanci pod czujnym okiem szefa częstochowskiej drogówki – podkom. Sebastiana Tyrasa i jego zastępcy – asp. szt. Tomasza Gromka skontrolowali ponad 100 samochodów, z czego w 31 ujawnili nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdów. Zatrzymali 20 dowodów rejestracyjnych, a 16 kierujących ukarali mandatami karnymi za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Mundurowi wykonali ponad 350 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – żaden z przeprowadzonych testów nie był pozytywny. Wszyscy badani kierowcy byli trzeźwi.