Pijany uciekał przed policją i uderzył w drzewo

Pijany uciekał przed policją i uderzył w drzewo

Bór Zapilski

W minioną sobotę w Borze Zapilskim do kontroli nie zatrzymał się pijany kierowca Skody. Po krótkim pościgu kierujący pojazdem uderzył w drzewo.

Kilka minut po godzinie 21:00 w miejscowości Bór Zapilski (gmina Wręczyca Wielka), mundurowi z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej postanowili skontrolować osobową skodę jadącą w kierunku miejscowości Nowiny. Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania dawanych światłem w kolorze czerwonym, kierowca skody ominął policjanta i odjechał. Wobec takich okoliczności, mundurowi ruszyli za samochodem swoim oznakowanym radiowozem i za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych spróbowali zatrzymać go do kontroli. Kierowca w dalszym ciągu nie reagował i gwałtownie przyspieszył. Po krótkim pościgu stracił panowanie nad pojazdem, nie wyhamował i uderzył w przydrożne drzewo.

Okazało się, że samochodem kierował 43-letni mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka, który miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Ponadto nieodpowiedzialny mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na skutek zdarzenia drogowego, które spowodował, nie odniósł poważnych obrażeń ciała.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i „na zakazie” oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli odpowie przed sądem. Poza wysoką grzywną oraz orzeczeniem kolejnego zakazu, grozi mu kilkuletni pobyt więzieniu.