Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymanych

Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymanych

Grodzisko

Dziś rano patrol prewencji zatrzymał do kontroli kierującą osobowym oplem, która miała ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Dzisiaj, parę minut przed godziną 6 rano, mundurowi zauważyli osobowego opla, który swoją jazdą wzbudził zainteresowanie stróży prawa. Okazało się, że kierującą jest 50-letnia mieszkanka gminy Kłobuck, która podczas przeprowadzenia badania stanu trzeźwości miała w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Natomiast w miniony piątek, w godzinach popołudniowych, oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego. Według zgłoszenia kierujący golfem, jadąc ulicą Kłobucką w miejscowości Grodzisko, poruszał się całą szerokością jezdni. Policjanci drogówki udali się we wskazane miejsce.

Niestety podczas przeprowadzonego badania stanu trzeźwości okazało się, że 46-letni mężczyzna, miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mieszkaniec gminy Kłobuck swoją nieodpowiedzialną trasę zakończył na wysepce rozdzielającej pasy jezdni, uderzając w znak drogowy. Oboje nietrzeźwi muszą liczyć się z zarzutami karnymi, za które grozi nawet pobyt w więzieniu.