Jechał pod wpływem alkoholu, a potem próbował przekupić policjantów

Jechał pod wpływem alkoholu, a potem próbował przekupić policjantów

Kłobuck

Do zdarzenia doszło w wigilię. Policjanci patrolując autostradę zauważyli, że jadący przed nimi ford nie potrafi utrzymać prostego toru jazdy.

Kiedy policjanci zatrzymali pojazd do kontroli, wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Badanie potwierdziło przypuszczenia mundurowych – 37-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Podczas przeprowadzanych formalności, mężczyzna próbował „załatwić” sprawę z policjantami, proponując im łapówkę. Nawet wtedy, gdy został poinformowany, że popełnia kolejne przestępstwo i że odpowie za nie przed sądem, 37-latek nie odpuszczał. Mając nadzieję, że załatwi sprawę po swojej myśli, położył pieniądze na dokumentach wypełnianych przez mundurowego.

Z uwagi na stan upojenia alkoholowego w jakim się znajdował, trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu do prokuratury. Oprócz zarzutu kierowania w stanie nietrzeźwości, usłyszał zarzut korupcyjny. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.