Nie miał prawa jazdy, a na dodatek był pijany

Nie miał prawa jazdy, a na dodatek był pijany

Kłobuck

W czwartek 30 grudnia około godziny 15.00 policjanci z Kłobucka zatrzymali nietrzeźwego kierowce. 

Mundurowi podczas patrolu zauważyli podejrzanie jadącą mazdę. Jej styl jazdy sugerował, że kierowca może być nietrzeźwy. Przypuszczenia policjantów bardzo szybko się potwierdziły, ponieważ kiedy zatrzymali auto do kontroli, w trakcie badania wyszło na jaw, iż stężenie alkoholu w organizmie kierowcy, 51-letniego mieszkańca Kłobucka, wynosiło 0,79 mg/l czyli ponad 1,65 promila. Co więcej, podczas kolejnych badań prowadzonych na stacjonarnym urządzeniu pomiarowym w budynku komendy okazało się, że wyniki badań rosną, a największy z z nich wynosił ponad 2 promile.

To nie jedyne przewinienie jakie popełnił kierowca, ponieważ po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych mundurowi ustalili, że 51-latek nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

Aktualnie sprawą nietrzeźwego kierowcy zajmują się kłobuccy śledczy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz więzienie. O dalszym losie nieodpowiedzialnego 51-latka zdecyduje prokurator i sąd.