Powrót turystycznej linii 034

Powrót turystycznej linii 034

Częstochowa

Kursy obsługiwane zabytkowym “londyńczykiem” będą odbywać się w każdy weekend wakacji.

Kilka dni temu przekazano informację, że rozpoczynamy inaugurację kolejnego sezonu autobusowej linii turystycznej „034”. Kursy obsługiwane zabytkowym „londyńczykiem” będą się odbywać w każdy weekend wakacji począwszy od najbliższego (6-7 lipca) do ostatniego weekendu sierpnia włącznie.

Opłaty za przejazd linią turystyczną „034” będą wynosić: 15 zł za bilet cały i 8 zł za ulgowy. Ponadto przy obsłudze linii turystycznej będą uwzględniane inne ulgi obowiązujące w przejazdach częstochowską komunikacją miejską. Jeśli przez najbliższe dwa miesiące frekwencja istotnie będzie wysoka, to wówczas przy braku problemów technicznych z „londyńskim weteranem szos”, MPK nie wyklucza przedłużenia kursowania do końca września. Tymczasem w każdą sobotę i niedzielę wakacji pierwszy kurs zaplanowano na godzinę 11. Następne będą ruszać o kolejnej, pełnej godzinie aż do 17-tej włącznie, kiedy to „londyńczyk” będzie wyjeżdżał na ostatnią pętlę. Przystanek początkowy i końcowy tradycyjnie został zlokalizowany na Placu Biegańskiego w sąsiedztwie budynku Ratusza Miejskiego. Tegoroczna trasa wiedzie ulicami: Śródmieścia, Starego Miasta i Tysiąclecia.

Atrakcja komunikacyjna jaką niewątpliwie jest linia turystyczna „034” ponownie stanie się też okazją do zgłębienia historii naszego miasta przez pasażerów „londyńczyka”. Dzieje Częstochowy w pigułce będą przybliżane w formie uniwersalnego wobec trasy nagrania, które będzie emitowane w trakcje jazdy w językach: polskim i angielskim. Czas podróży w zależności od natężenia ruchu będzie oscylował wokół 35-45 minut.

Trasa autobusowej linii turystycznej 034 w 2024 roku:

Plac Biegańskiego, II Aleja Najświętszej Maryi Panny, I Aleja Najświętszej Maryi Panny, Plac Daszyńskiego, Warszawska, Garibaldiego, Wilsona, II Aleja Najświętszej Maryi Panny, Aleja Kościuszki, Aleja Armii Krajowej, Dekabrystów, Szajnowicza – Iwanowa, Popiełuszki, Pułaskiego, Sobieskiego, Śląska , Plac Biegańskiego.