Ukradł Ursusa C-360 oraz przyczepę, został zatrzymany po kilku dniach

Ukradł Ursusa C-360 oraz przyczepę, został zatrzymany po kilku dniach

Niedośpielin

Z terenu ogrodzonej posesji w Niedośpielinie, w gminie Wielgomłyny został skradziony ciągnik rolniczy ursus C-360 wraz z przyczepą.

Przedborscy kryminalni od kilku dni pracowali nad sprawą kradzieży ciągnika rolniczego ursus C-360 wraz z przyczepą. Maszyny zostały wyprowadzone pod osłoną nocy z prywatnej posesji w Niedośpielinie. Pokrzywdzony zgłosił sprawę na policję. Funkcjonariusze kryminalni z Komisariatu Policji w Przedborzu natychmiast ruszyli w teren, a dobre rozpoznanie własnego terenu dość szybko doprowadziło ich do mieszkańca gminy Kobiele Wielkie.

Jak ustalili, 39-latek z 20 na 21 lutego 2023 roku wyprowadził z cudzego gospodarstwa w Niedośpielinie dwie maszyny rolnicze o łącznej wartości ponad 26 000 złotych, które to ukrył pod lasem za swoim polem. W kolejnych dniach przyczepę wykorzystywał do własnych celów gospodarskich, a ciągnik przeprowadził w głąb lasu. Wymontował z niego części, które uznał, że mogą mu się przydać.

Długo jednak nie pocieszył się skradzionymi maszynami, gdyż po kilku dniach w obecności stróżów prawa przyszło mu wszystko oddać właścicielowi. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzut kradzieży. Amatorom cudzej własności przypominamy, że za kradzież grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.