Prowadził pod wpływem alkoholu, próbował dać łapówkę mundurowym

Prowadził pod wpływem alkoholu, próbował dać łapówkę mundurowym

Przystajń

W miniony weekend policjanci  prowadzili w miejscowości Przystajń przesiewową kontrolę stanu trzeźwości kierujących pojazdami mechanicznymi.

W stronę patrolu zbliżał się bus, którego kierowca na widok mundurowych próbował skręcić w boczną uliczkę, jednak bezskutecznie. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że w 50-latek ma w organizmie prawie 0,5 promila alkoholu. Policjanci poinformowali mężczyznę o popełnionym wykroczeniu i jego konsekwencjach.

Mieszkaniec powiatu kłobuckiego podkreślał, że prawo jazdy jest mu niezbędne w celu dojazdu do pracy i, że na pewno się „dogadają”, że on „zapłaci”, jeśli policjanci odstąpią od swoich czynności służbowych. Stróże prawa pouczyli mężczyznę o tym, że jego propozycja jest przestępstwem i starali się przywołać go do porządku, lecz bezskutecznie. 50-latek nie zważał na te upomnienia i włożył pomiędzy oparcia przednich foteli plik z gotówką w wysokości 3000 złotych.

W tym momencie mężczyzna został poinformowany o tym, że popełnił przestępstwo i został zatrzymany. Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie podejrzanemu zarzutu. Teraz za popełniony czyn mieszkaniec powiatu kłobuckiego odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.