Remont przejazdu kolejowego na ulicy Bugajskiej

Remont przejazdu kolejowego na ulicy Bugajskiej

Częstochowa

W dniu dzisiejszym (2 października) PKP przeprowadzi remont torowiska przy przejeździe kolejowym na ul. Bugajskiej z wyłączeniem przejazdu z ruchu kołowego.

Ulica Bugajska w tym miejscu będzie zamknięta dla ruchu kołowego i stanie się drogą bez przejazdu po obu stronach przejazdu PKP.

Oznakowany Objazd, zamkniętego odcinka Drogi Krajowej 46, prowadzi Drogami Wojewódzkimi od skrzyżowania DK 1 z DW 791 w Poczesnej przez Poraj, Masłońskie-Natalin, Nową Wieś Żarecką, Żarki, Potok Złoty, Janów, Przymiłowice do Olsztyna.

Użytkownicy dróg z Częstochowy i okolic, podróżujący do Olsztyna, mogą skorzystać z możliwości dojazdu od skrzyżowania al.WP + ul.Legionów, ulicami: Legionów, Brzyszowską i dalej przez Srocko, Brzyszów do Olsztyna. Tą trasę Objazdu przedstawia w uproszczeniu dołączona do Informacji Mapka. Podobnie z tej trasy, mogą skorzystać mieszkańcy terenu po wschodniej stronie przejazdu.

Także Aleja Pokoju i ulica Korfantego, pozwala na skorzystanie z krótszej trasy objazdu (do tzw. „starej drogi na Olsztyn”); trzeba jednak liczyć się z kolejkami pojazdów i długimi czasami oczekiwania na przejazd, gdyż al.Pokoju jest nadal w przebudowie. Utrudnienia w ruchu występują także na ulicach po obu stronach przystanku kolejowego PKP „Raków” (w związku z budową węzła przesiadkowego).

Zmiany trasach autobusów komunikacji publicznej, opisuje dokładnie odrębna Informacja, umieszczona na stronie internetowej MZDiT.

Remont przejazdu jest częścią zakresu modernizacji linii kolejowej nr 1 na odcinku Częstochowa-Zawiercie. Prosimy użytkowników dróg i pasażerów komunikacji publicznej o wyrozumiałość i przepraszamy za przejściowe, krótkie utrudnienia w ruchu.