Miał trzy promile, jechał bez uprawnień i spowodował kolizję

Miał trzy promile, jechał bez uprawnień i spowodował kolizję

Starokrzepice

12 grudnia, po godzinie 17.00 wpłynęła informacja o kolizji drogowej, do której doszło na w Starokrzepicach.

Z przekazanej informacji wynikało, że w zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe, toyota oraz volkswagen. Ze zgłoszenia wynikało również, że kierowca toyoty jest nietrzeźwy i po opuszczeniu swojego pojazdu usiłował oddalić się z miejsca zdarzenia.

Na miejsce niezwłocznie skierowano mundurowych z komisariatu w Krzepicach oraz policjantów z kłobuckiej drogówki, którzy ustalili, że jadący w kierunku miejscowości Wichrów, 62-letni obywatel Ukrainy, kierowca toyoty, na prostym odcinku drogi przejechał przez oś jezdni i zderzył się z jadącym z przeciwka 33-letnim kierującym osobowym volkswagenem.

Po kolizji, kierujący toyotą zostawił w pojeździe pasażera, również obywatela Ukrainy i usiłował oddalić się z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został jednak ujęty przez kierowcę volkswagena oraz innego przypadkowego świadka, którzy następnie przekazali go mundurowym z Krzepic.

Podczas czynności policyjnych okazało się, że 62-latek miał w organizmie 3 promile alkoholu, a także nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

Na szczęście na skutek zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń ciała. Sprawą nieodpowiedzialnego obywatela Ukrainy zajmują się teraz kryminalni z Komisariatu Policji w Krzepicach. Mężczyźnie grożą surowe konsekwencje, o jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.