Wypadek z udziałem dwóch pijanych kierowców

Wypadek z udziałem dwóch pijanych kierowców

Działoszyn

Kilka dni temu wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na odcinku drogi Działoszyn – Zalesiaki Pieńki z udziałem busa i samochodu osobowego.

Ze wstępnych ustaleń pajęczańskich policjantów wynika, iż kierujący renault master nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w tył mercedesa, który w wyniku uderzenia zjechał na pobocze i przewrócił się na bok. Kierowca i pasażer mercedesa oddalili się z miejsca zdarzenia. Szybko jednak zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Okazało się, że oboje byli pod działaniem alkoholu. Kierowca osobówki miał w organizmie w chwili badania 0,88 promila alkoholu, pasażer ponad promil. W renault master również podróżowały dwie osoby. Kierowcą „renówki” i jednocześnie sprawcą zdarzenia okazał się 22-letni mieszkaniec gminy Glinojeck, który miał w organizmie 1,10 promila alkoholu.

Pasażerem był 24 latek mieszkaniec Pułtuska, który również był pod wpływem alkoholu. W wyniku ustalanych okoliczności zdarzenia wyszło na jaw, że rzekomy pasażer renault master chwilę przed zdarzeniem drogowym kierował tym samochodem i nie miał uprawnień do kierowania. To właśnie on ucierpiał najbardziej na skutek zaistniałego zdarzenia drogowego. Został przewieziony do szpitala gdzie została pobrana jego krew do badań w celu ustalenia trzeźwości. Pozostali uczestnicy zdarzenia drogowego zostali zatrzymani przez policjantów i osadzeni w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu wszyscy usłyszeli zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich dodatkowo odpowie za kierowanie bez uprawnień, a drugi za spowodowanie zdarzenia drogowego. Sąd będzie decydował o ich losie. Kierowanie pod działaniem alkoholu to przestępstwo, za które sąd może orzec karę pozbawienia wolności do lat 2.