Zatrzymali pijanego kierowcę, gdy obsługiwali zdarzenie drogowe

Zatrzymali pijanego kierowcę, gdy obsługiwali zdarzenie drogowe

Borowe

Do nietypowej sytuacji doszło w miniony poniedziałek 4 stycznia, w miejscowości Borowe.

Policjanci z kłobuckiej drogówki podczas obsługi wypadku zauważyli bardzo niecierpliwego kierowcę fiata, który minął jeden z radiowozów i chciał wjechać wprost na trwające oględziny. Pojazd został zatrzymany, natomiast po chwili okazało się, że jego kierowca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Zdarzają się sytuacje, że nietrzeźwy kierujący zapomina o tym, iż spożywał wcześniej alkohol. Tak było w tej sytuacji. Kierujący seicento, ominął stojący oznakowany radiowóz używający niebieskich sygnałów świetlnych i chciał przejechać przez miejsce zdarzenia drogowego. Stróże prawa szybko zorientowali się, iż kierowca może być nietrzeźwy i zatrzymali ten samochód do kontroli. Policyjne przeczucie nie zawiodło mundurowych, gdyż okazało się, że 59-letni mieszkaniec gminy Herby był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie.

Zachowanie tego kierowcy było wyjątkowo nieodpowiedzialne ponieważ, jak tłumaczył policjantom, znajdując się w stanie nietrzeźwości, w czasie bardzo trudnych warunków atmosferycznych, zamierzał dojechać do jednej z miejscowości w gminie Krzepice. Nietrzeźwemu kierującemu zatrzymano prawo jazdy, a teraz musi liczyć się z policyjnymi zarzutami i surowymi konsekwencjami: wysoka grzywną, orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet pobytem w więzieniu. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.