Czołowe zderzenie pomiędzy Łobodnem, a Kamykiem

Czołowe zderzenie pomiędzy Łobodnem, a Kamykiem

Kamyk

W piątek 18 lutego, około godziny 8.25 wpłynęło zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 491 pomiędzy Łobodnem a Kamykiem. Na miejsce skierowani zostali mundurowi z kłobuckiej drogówki, którzy wstępnie ustalili, że jadący w kierunku Częstochowy, 44-letni kierowca toyoty doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwka renault, którym kierował 51-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego.

Z ustaleń policjantów wynika, że renault jechał prawidłowo, natomiast kierowca toyoty relacjonował, że do zdarzenia doszło w chwili gdy podjął manewr wyprzedzania, nieustalonego na tą chwilę, pojazdu wolnobieżnego. Oboje kierujący byli trzeźwi. Na skutek zderzenia obrażeń ciała doznali oboje kierujący, przy czym kierowca toyoty na miejscy został zaopatrzony przez zespół karetki pogotowia ratunkowego, natomiast kierowca renault został zabrany do częstochowskiego szpitala.

Z uwagi na policyjne czynności, do godziny 11.00 droga wojewódzka była zablokowana, a kierowcy byli kierowani na objazdy. Aktualnie dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia są wyjaśniane przez kłobuckich kryminalnych.