DK-43: Doprowadził do czołowego zderzenia z ciężarówką

DK-43: Doprowadził do czołowego zderzenia z ciężarówką

Wilkowiecko

W poniedziałek, 6 marca około godziny 8:10 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej numer 43 w miejscowości Wilkowiecko.

Wstępnie ustalono, że kierujący fordem, 38-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego, jadąc w kierunku Kłobucka, z niewyjaśnionych dotychczas przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka kierującym pojazdem ciężarowym. W wyniku zderzenia, odłamki pojazdów uszkodziły jadący za fordem pojazd suzuki. Pojazdem ciężarowym kierował 24-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego, natomiast osobowym suzuki 64-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego. Kierowca forda z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Na miejscu zdarzenia pracowali między innymi policjanci z kłobuckiej drogówki. Na czas prowadzenia policyjnych czynności, w tym oględzin droga była całkowicie zablokowana, zostały wyznaczone objazdy.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia, będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni między innymi skorzystają z opinii biegłych z zakresu badania stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.