Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty w Gruszewni

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty w Gruszewni

Gruszewnia

Do wypadku doszło wczoraj ok. godziny 17:00. 22-letni kierowca BMW nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 61-letniemu motocykliście.

Ze wstępnych ustaleń policjantów z kłobuckiej drogówki wynika, że podczas włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej, 22-letni kierowca bmw nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 61-letniemu motocykliście, doprowadzając do wypadku, na skutek którego śmierć poniósł kierowca jednośladu.

W trakcie przeprowadzonego badania stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie 22-latka był ponad promil alkoholu. Kierowca BMW został zatrzymany. Dodatkowo od zatrzymanego pobrano krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych. Zostanie on doprowadzony do prokuratury, a następnie do sądu, który podejmie decyzję w przedmiocie zastosowania sankcji wobec zatrzymanego.

Dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu, w trakcie którego śledczy skorzystają z opinii biegłych z zakresu między innymi stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych.