W środę pełne otwarcie nowej DK-91.
W środowe południe 21 lutego udrożniony dla ruchu zostanie cały, przebudowany odcinek al. Wojska Polskiego.
Jak będziemy jeździć od środy po częstochowskiej „gierkówce”?
* pełna relacja od al. Jana Pawła II do ul. Rakowskiej na osi północ-południe
* wszystkie relacje na dwupoziomowym skrzyżowaniu z ul. Legionów
* wszystkie relacje na skrzyżowaniu z ul. Rejtana (poza zjazdem z al. Wojska Polskiego w prawo w Rejtana, tam prace jeszcze potrwają przez kilkanaście dni)
* wszystkie relacje na skrzyżowaniu z al. Pokoju /Jagiellońską
* wszystkie relacje na skrzyżowaniu z ul. Bohaterów Katynia.
* ponadto możliwy będzie wyjazd z Rakowskiej w kierunku na Warszawę (jeszcze przez około tydzień nie będzie można zjechać w ul. Rakowską i Limanowskiego jadąc od Katowic, ale po kilku dniach taka możliwość zostanie aktywowana).
* pozostałe połączenia boczne pozostaną nieaktywne, a ich uruchomienie nastąpi w przeciągu kilku kolejnych tygodni po zakończeniu robót wykończeniowych.
Od soboty 24 lutego zmienia się także organizacja komunikacji miejskiej w obrębie nowej al. Wojska Polskiego. Na trasę wracają autobusy częstochowskiego MPK. Szczegółowe rozkłady jazdy dostępne są w linku https://mpk.czest.pl/public/cloud/index.php/s/uutbhxukj2pYM6T
Aleja Wojska Polskiego to najdłuższa ulica w Częstochowie i…najdłuższa, miejska arteria w Polsce. Przebudowa jej niespełna 6 km odcinka na najbardziej zabudowanym fragmencie jest największą inwestycją drogową we współczesnej historii naszego miasta (koszt prac to ok. 359 mln zł z dofinansowaniem zewnętrznym przekraczającym 200 mln zł). Dzięki realizacji zyskano zupełnie nową infrastrukturę drogową i przebudowane sieci podziemne, trzy dwupoziomowe skrzyżowania, nowe mosty nad Wartą, pięć nowych kładek dla pieszych, piesze przeprawy dołem i przejście podziemne, nowe chodniki i sieć dróg rowerowych wzdłuż ulicy oraz nowe oświetlenie i zabezpieczenia przed hałasem, całość dopełniają tablice zmiennej treści zintegrowane z ITS.