Wjechał w ogrodzenie i porzucił swój pojazd

Wjechał w ogrodzenie i porzucił swój pojazd

Biała

W czwartek 25 maja około godziny 4.00 policja odebrała zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Strażackiej w Białej.

Na miejsce od razu zostali skierowani policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy po dojechaniu na miejsce zobaczyli dwa zniszczone ogrodzenia oraz porozbijane i porzucone bmw. Stróże prawa bardzo szybko wytypowali i dotarli do młodego mężczyzny, mieszkańca gminy Kłobuck, który mógł być sprawcą zdarzenia. W chwili wykonywania policyjnych czynności 19-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Co więcej, okazało się, że podejrzewany nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Młody mężczyzna przyznał się i wyjaśnił mundurowym, że to on kierował bmw. Dodatkowo na miejscu pracowali kłobuccy śledczy wraz z technikiem kryminalistyki, którzy m.in. wykonali oględziny pojazdu i zabezpieczyli ślady.

Młody mężczyzna, który jest podejrzewany o kierowanie bmw w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zdarzenia drogowego musi liczyć się z surowymi konsekwencjami swojego zachowania. Wkrótce usłyszy zarzuty karne, za które grożą m.in. wysoka grzywna, orzeczenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet pobyt w więzieniu. Dodatkowo sytuacji 19-latka nie poprawia fakt, że kierował bez wymaganych uprawnień, co samo w sobie stanowi poważne naruszenie przepisów ruchu drogowego. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje prokurator i sąd.