“Na ratunek życiu” – przyjmij mandat, lub wykonaj zadanie

“Na ratunek życiu” – przyjmij mandat, lub wykonaj zadanie

Częstochowa

W dniu dzisiejszym prawie 10 kierujących, którzy nie dostosowali prędkości do obowiązujących limitów na drodze krajowej nr 1 w Częstochowie nie musieli przyjmować mandatu. 

Jednak warunkiem było wykonanie zadania, polegającego na wcieleniu się w rolę służb, które na co dzień ratują ludzkie życie i usuwają skutki zdarzeń drogowych.

Kierowca ubrany w strój strażaka musiał najpierw zaliczyć zadanie polegające na przewróceniu pachołków strumieniem wody, następnie instruowany przez ratowników medycznych „udzielał” pierwszej pomocy fantomowi, a kiedy akcja resuscytacyjna się nie powiodła, musiał wspólnie z pracownikiem zakładu pogrzebowego przenieść na noszach fantoma do karawanu. Na zakończenie funkcjonariusze służby więziennej upozorowali jego zatrzymanie i przygotowanie do konwoju.

Akcja „Na ratunek życiu” prowadzona jest cyklicznie przez częstochowską drogówkę, a jej nadrzędnym celem jest dotarcie do wyobraźni kierowców i zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, które codziennie tracą życie i zdrowie w wypadkach drogowych.