Kierujący busem był pijany, miał ponad 3 promile

Kierujący busem był pijany, miał ponad 3 promile

Kłobuck

W nocy z poniedziałku na wtorek 21 grudnia, policjanci zatrzymali kierowcę forda transita.

W trakcie prowadzonej kontroli kazało się, że samochodem kierował 45-letni obywatel Ukrainy, który na stałe mieszka na terenie powiatu pajęczańskiego. Mundurowi od razu zauważyli, że kierowca może być nietrzeźwy, jednak nawet doświadczeni stróże prawa byli zdziwieni, kiedy w trakcie prowadzonych badan stanu trzeźwości wyszło na jaw, że stężenie alkoholu w organizmie stale wzrasta osiągając wynik na poziomie 3 promili.

Osiągnięcie tak wysokiego i niechlubnego wyniku badania stanu trzeźwości, prawdopodobnie było związane z tym, iż w samochodzie na fotelu pasażera policjanci znaleźli butelkę z upitym alkoholem. Biorąc pod uwagę fakt, iż kierowca prowadził samochód po drodze krajowej nr 43, a także stan w jakim się znajdywał, można powiedzieć, że była to kolejna interwencja mundurowych, która pozwoliła uniknąć drogowej tragedii.

Aktualnie sprawą nietrzeźwego kierowcy zajmują się kłobuccy kryminalni. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą mu surowe konsekwencje oraz więzienie. O dalszym losie nieodpowiedzialnego 45-latka zdecyduje prokurator i sąd.