Nowy radiowóz dla częstochowskich policjantów

Nowy radiowóz dla częstochowskich policjantów

Częstochowa

Wydział Ruchu Drogowego w Częstochowie otrzymał specjalistyczny pojazd marki Volkswagen Crafter służący do kontroli stanu technicznego pojazdów.

Od kilku dni na drogach powiatu częstochowskiego zobaczyć można specjalistyczny radiowóz. Volkswagen Crafter w policyjnej wersji ETDiE to ministacja diagnostyczna na kółkach, wyposażona w nowoczesne przyrządy niezbędne do stwierdzania naruszeń wymagań bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ochrony środowiska.

Na jego pokładzie znajdziemy wszystko, czego potrzeba podczas codziennej służby: wyposażenie do obsługi zdarzeń drogowych, znak zmiennej treści na dachu pojazdu, na którym można wyświetlać znaki drogowe, agregat prądotwórczy, kolczatkę, przenośny system do oświetlania miejsca zdarzenia, a także analizator spalin, urządzenie do pomiaru natężenia dźwięku pojazdów, dymomierz, przyrząd do badania przepuszczalności światła oraz kamerę inspekcyjną . Ponadto w środku znajduje się w pełni wyposażone „biuro” i sprzęt komputerowy, który znacznie usprawni działania policjantów na miejscu kontroli drogowych, a tym samym przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach miasta i powiatu.