Od czwartku do ruchu wróci następny odcinek DK-91

Od czwartku do ruchu wróci następny odcinek DK-91

Częstochowa

MZD w Częstochowie informuje, że od przedpołudniowych godzin w czwartek (25.01) udrożniony zostanie kolejny odcinek nowej al. Wojska Polskiego.

Po oddaniu do użytku następnego fragmentu możliwy będzie dojazd “gierkówką” do ul. Krakowskiej z wjazdem i wyjazdem w obu kierunkach z wykorzystaniem rond (wykonawca zapowiada otwarcie połączenia z ul. Rejtana w przyszłym tygodniu). Tym samym od jutra możliwa będzie pełna relacja północ-południe od al. Jana Pawła II do ul. Krakowskiej z czynnym, dwupoziomowym skrzyżowaniem przy ul. Legionów i mostem nad Wartą.

Do momentu oddania do użytku pełnego zakresu drogi na przebudowanym odcinku, wjazd w al. Wojska Polskiego od północy będzie się odbywał, tak jak dotychczas, poprzez al. Jana Pawła II w celu uniknięcia wjazdu tranzytu na nie w pełni drożną trasę i kolizyjnych sytuacji przy włączaniu się do ruchu. Kolejne informacje dotyczące pozytywnych zmian w organizacji ruchu w związku z al. Wojska Polskiego podamy niebawem, z wyprzedzeniem, w odrębnych komunikatach.