Tragiczny wypadek z udziałem pieszego w Napoleonie

Tragiczny wypadek z udziałem pieszego w Napoleonie

Napoleon

W miniony czwartek około godziny 19:25 na drodze pomiędzy Lipiem, a Parzymiechami doszło do śmiertelnego potrącenia.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na prostym odcinku nieoświetlonej drogi, w terenie niezabudowanym, jadący w kierunku Parzymiech, kierujący dacią potrącił 40-letniego mężczyznę, który nieoczekiwanie wszedł na jezdnię z pobocza drogi. Niestety pieszy zmarł na miejscu. Samochodem kierował 27-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, w chwili zdarzenia był trzeźwy. Stan trzeźwości pieszego będzie ustalony podczas sekcji zwłok. Tragiczne zdarzenie poprzedzone było zgłoszeniem przypadkowych świadków, kobiety i mężczyzny, jadących w kierunku Parzymiech, którzy na drodze zauważyli pieszego ubranego na ciemno, bez elementów odblaskowych. Mężczyzna szedł w tym samym kierunku, środkiem ich pasa jezdni.

Opisywane zdarzenie miało miejsce kilkanaście minut po godzinie 19.00 i już wtedy przypadkowy świadek – kierowca, w ostatniej chwili zdążył zatrzymać swój pojazd przed pieszym. Po odebraniu zgłoszenia dotyczącego nieoświetlonego mężczyzny stwarzającego zagrożenie na drodze dyżurny, od razu na miejsce skierował patroli policjantów z Krzepic. Jednocześnie świadkowie oświadczyli, że do czasu przyjazdu mundurowych pozostaną na miejscu. Pieszy nie reagował na próby nawiązania rozmowy, nie chciał zejść z jezdni, natomiast po przejściu kilkudziesięciu metrów zszedł z drogi do lasu. Zgłaszający zaczęli szukać mężczyzny, oświetlali miejsce gdzie go widzieli. W tym samym czasie od strony Lipia zbliżał się już samochód, który brał udział w zdarzeniu.

Niestety, pomimo bardzo dobrej reakcji przypadkowych świadków, nieoświetlony pieszy, w innym miejscu drogi, wszedł z pobocza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Podczas obsługi zdarzenia oględziny wykonywali policjanci z kłobuckiej drogówki wspólnie z technikiem kryminalistyki. Na miejscu zabezpieczono również samochód biorący udział w wypadku, w celu przeprowadzenia badań przez biegłego z zakresu stanu technicznego pojazdów. Ponadto wypadek będzie przedmiotem badań biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu zdarzeń drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu.

Szczegółowe okoliczności tego wypadku sprawdzają śledczy z Kłobucka pod nadzorem częstochowskiego prokuratora.

Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku lub posiadające wiedzę na temat zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.