W środę do ruchu wróci połączenie ul. Rejtana z al. Wojska Polskiego,

W środę do ruchu wróci połączenie ul. Rejtana z al. Wojska Polskiego,

Częstochowa

MZD w Częstochowie informuje, że od godzin przedpołudniowych w środę (7.02) zostanie otwarte połączenie ul. Rejtana z al. Wojska Polskiego w Częstochowie.

Otwarcie dotyczy wyjazdu z Rejtana w al. WP w kierunku północnym i wjazdu w Rejtana z al. WP dołem skrzyżowania poprzez ronda. Tym samym możliwe będzie także przemieszczanie się na osi Rejtana – Krakowska w obu kierunkach. Jednocześnie udostępnione do użytku mieszkańcom zostaną także wszystkie wybudowane kładki nad „gierkówką”.

Obiekty mostowe wybudowane od podstaw w nowych parametrach na wysokości ulic: Mireckiego, Okrzei, Powstańców Śląskich, Stromej i Równoległej są także dostosowane do przepraw rowerowych i potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Tym samym zlikwidowane zostaną wszystkie tymczasowe przejścia dołem, przez plac budowy (ruch nie będzie się tam jeszcze odbywał, ale będą finalizowane prace wykończeniowe). Od środy czynne stanie się także nowe przejście podziemne pod al. Wojska Polskiego na wysokości ul. Brzozowej (na razie bez aktywnych wind).